Система Orphus

У 1908 році Єлисаветград відвідав антрополог, археолог і етнограф Федір Вовк .

У 1908 році почала подавати електроенергію електрична станція. А побудована вона за проектом відомого інженера Євгена Федоровича Тамма - батька лауреата Нобелівської премії з фізики Ігоря Тамма.

07.02.1908 року в залі громадських зборів відбулося перше публічне інтерв'ю російських баптистів з пресвітером Бахіхіним на чолі.

25.02.1908 року в новій в'язниці під час обшуку в камері одного з політичних знайдений "браунінг" з 30-ма набоями, лобзик і дюжину пилок передані з їжею в посуді з подвійним дном. З цього приводу заарештовані двоє відвідувачів в'язниці.

Огляд. У понеділок передбачається провести огляд нової гілки міського трамвая, що сполучає Кущевську-Беспоповську з Вокзальною. (« Голос Юга », 2 лютого 1908 року).

Наукова відрядження. Місцевий лікар С.А. Вайсенберг отримав пропозицію від фонду Шимон Рудольфа Вірхова відправиться в наукове відрядження в Палестину для антропологічних досліджень. Г.Вайсенберг передбачає виїхати в Палестину в серпні (« Голос Юга », 7 лютого 1908 року)

29.03.1908 в Єлисаветграді відбувся концерт відомої радянської співачки Вяльцева .

Весною 1908 року в Єлисаветграді розпочала свою діяльність дослідна станція Товариства сільського господарства. Вона була створена для детального вивчення місцевих кліматичних, ґрунтових та господарських особливостей. А у квітня наступного року Товариство отримало з Департаменту землеробства запит про свою діяльність та пропозицію внести Єлисаветградську станцію до мережі дослідних закладів Російської імперії, щоб «об’єднати зусилля у планомірній постановці дослідів та координації отриманих результатів». Члени Товариства виявили зацікавленість у цій пропозиції, але потрібно було мати на станції відповідні будівлі та лабораторії. Тож Товариство просило міську думу надати йому в оренду для потреб станції 30 десятин землі у довгострокове користування. 12 травня 1909 року це питання розглянула на своєму засідання міська дума і виділила Товариству під дослідну станцію 36,69 десятин землі за переїздом через залізницю біля Петропавлівської церкви на ділянці, «граничащей с одной стороны с железнодорожным полотном по кривой линии, а с другой – дорогой на Аджамку по ломаной линии». Землю виділили Товариству на час існування дослідної станції з орендною платою 12 рублів з десятини на рік. Сьогодні це місце між вулицею Толстого на Некрасівці і залізницею. Скільки проіснувала на цьому місці дослідна станція, та чи Товариство споруджувало на орендованій землі якісь будівлі – невідомо. (газета 21 Канал, №18 (1524), 29.04.2021)

03.07.1908 року відкрився петровський ярмарок. Худоби і коней пригнано багато. Покупців у вигляді відсутності кормів і поганих видів на урожай дуже мало, хоча ціни значно нижче, ніж були під час георгіївської ярмарки. Гуртівника, користуючись нагодою, закуповують дешево.

У 1908 році народився російський поет - Леонід Равич . Приятель В.Маяковського.

02.08.1908 року до шевця Сущенко прийшов родич і став викликати його на дуель. Сущенко ножем вбив дуелянти наповал. обидва при цьому були п'яні.

Прохання. Вчора місцевими купцями, що торгують по Двірцевій та Великій Перспективній вулицях, подано в міську управу прохання про те, щоб торгівля проводилася з 8 години ранку до 8 години вечора. (Газета «Голос Юга», жовтень 1908 рік)

Прибудова тамбуру. З метою усунення протягів в Зимовому театрі, орендар Елькінд звернувся в міську управу з клопотанням дозволити йому влаштувати при вході в театр скляний тамбур. (Газета «Голос Юга», жовтень 1908 рік)

Нові книги скарг. На всіх залізницях введуть нові книги скарг - з талонами, які пасажир, заповнивши своєю скаргою, може відірвати і тут же відправити в міністерство. Скарги, таким чином, не будуть пропадати безслідно. (Газета «Голос Юга», жовтень 1908 р.)

У Єлисаветграді засновується розшукове відділення в 10 агентів і крім того вводиться 4 околоточних наглядача. (Газета «Голос Юга», жовтень 1908 р.)

7 листопада 1908 року в коморі Єлисаветградського відділення Російського для зовнішньої торгівлі банку з 15 листопада почали віддавати в найм сейфи по 15, 20 і 25 рублів на рік в залежності від величини ящика. З причини обмеженого числа ящиків бажаючих абонований рекомендували записуватися завчасно.

У 1908 народився російський письменник і мистецтвознавець - Юхим Дорош . Випускник Єлисаветградського земського реального училища. Автор 6 книг оповідань, 4 книг нарисів, 2 повістей.

10 грудня 1908 вперше місто освітлювався електрикою всю ніч до ранку.

За матеріалами:
Історичний календар Кіровоградщини на 2007 рік. Люди. Події. Факти
Історичний календар Кіровоградщини на 2008 рік. Люди. Події. Факти
Історичний календар Кіровоградщини на 2009 рік. Люди. Події. Факти
Історичний календар Кіровоградщини на 2012 рік. Люди. Події. Факти
Історичний календар Кіровоградщини на 2014 рік. Люди. Події. Факти
Сіті - газета твого міста
Газета 21-й Канал
Інші джерела ЗМІ


При використанні матеріалів сайту, гіперпосилання на офіційний сайт http://www.elisavetgrad.ho.ua обов'язкова

  Наверх