Система Orphus

У перші дні 2019 року в Кропивницького народилося 39 немовлят. Зокрема в новорічну ніч народилося троє немовлят. ( газета 21 Канал, №02 (1404), 10.01.2019 р. )

Перші п'ять тролейбусів з автономним ходом вже в місті. Вони перебувають на базі КП «Електротранс» і проходять необхідну технічну підготовку до роботи на маршруті. ( газета 21 Канал, №02 (1404), 10.01.2019 р. )

У ніч на 21 січня 2019 на території обласного центру за різними підрахунками випало від 5 до 10 сантиметрів опадів, а висота снігового покриття досягла 34 сантиметрів.

22 січня 2019 року на честь Дня Соборності України о 10:00 почався Пам'ятний хід, який почався з меморіальної дошки Віктору Чмиленко. В цей же день розпочалася акція "Голос єдності з Центру України". Учасники акції створили символічний ланцюг єдності через р. Інгул і виконали разом Гімн України.

Головне управління національної поліції в Кіровоградській області оголосила конкурс на посади молодшого і середнього складу поліції. Конкурсантам пропонують зарплату 8000 гривень для молодшого персоналу і 10 000 гривень для середнього складу поліції, професійну підготовку за міжнародними стандартами, можливість отримати вищу освіту і перспективи кар'єрного росту. Прийом документів проходить з 21 січня по 04 лютий 2019 року.

В січні місяці в обласному центрі 22 військових капелана з усієї України, які зібралися в міському госпіталі для участі в школі капеланів, влаштували 12-й годинний молитовний марафон за українських військовополонених. В молитвах священнослужителі згадували поіменно військових, а також їх рідних.

Депутати Кіровоградської обласної ради виділили 1 000 000 гривень на те, щоб послуга магнітно-резонансної терапії для пацієнтів обласної дитячої лікарні стала безкоштовною. Таке рішення вони прийняли на своїй сесії 28 січня. В середньому таке обстеження в місяць проходить близько 60 маленьких пацієнтів. Одного мільйона повинно вистачити, щоб покрити ці витрати.

В області вже створена Концепція Державної програми радіаційного і соціального захисту населення, а в 2019 році сподіваємося, що її розгляне Уряд.

«Центральноукраїнське бюро новин» відкрило власний канал - «Вітер». Нове медіа віщає на два міста - Кропивницький і Олександрію. Канал працює в цифровому форматі. У планах - повністю покрити область.

За оцінкою на 1 січня 2019 року чисельність населення в області становить 945,5 тис. осіб.

У лютому 2019 року стало відомо, що депутати затвердили міський Статут. Новий Статут складається з 7-й розділів і додатку до положень, який передбачає порядок проведення загальних зборів, громадських слухань та внесення місцевих ініціатив.

У лютому 2019 року стало відомо, що починаються підготовчі роботи для реконструкції арки по вулиці Ельворті . Цій темі була присвячена прес-конференція в міській раді. За словами начальника управління капітального будівництва міськради Сергія Білоконя, підготовчі роботи триватимуть до квітня. У цей період також проведуть демонтаж і заміну колектора водосістеми. Під час підготовчих робіт з 8 лютого рух по вулиці Ельворті буде одностороннім для всіх видів транспорту, тобто з центру під арку на Новомиколаївку . Коли комунальники почнуть міняти колектор - рух під арку перекриють взагалі.

На час реконструкції арки по вулиці Ельворті буде організований ще один регульований залізничний переїзд по вулиці Толстого.

2 лютого 2019 обласна універсальна наукова бібліотека ім. Д.І. Чижевського святкує своє 120-річчя . Вона була заснована 2 лютого 1899 року за старим стилем.

По вулиці Жадова, за магазином «АТБ», закінчується будівництво 9-и поверхового будинку на 54 квартири. Планують його здати в експлуатацію в цьому році. Нагадаємо що, палі під цей будинок було забито ще в 1992 році і будівництво довго було заморожено, і тільки в 2016 році за кошти міського бюджету продовжили будівництво.

Ветерани АТО на даху готелю "Україна" вивісили 12-метровий банер зі словами: "Кропивницького підтрімує український віськовополоненіх" і прапор військово-морських сил України.

Плакат

19 березня 2019 року вболівальники футбольного клубу "Зірка" пікетували міськраду, вони вимагали врятувати клуб від ліквідації. Команда представляла місто більше 100 років.

1 квітня 2019 року рух по вулиці Ельворті буде повністю перекрито в обидва боки. Для "арки" завозять комплектуючі металевого гофрованого тунелю (виробництво Польщі).

улица
Фото: 26.05.2019
знак
Фото: 26.05.2019

На 13 квітня запланована акція з масового озеленення території, а саме посадка 265 саджанців липи. Така кількість відповідає років з дня заснування міста, адже в цьому році місто святкує свій 265-й день народження.

У травні 2019 року Міськрада заборонила розміщуватися на території обласного центру пересувних і інших мобільних цирків з тваринами. Цирк з тваринами заборонили вже в більш ніж 45 країн світу.

У травні 2019 року в обласному центрі вшанували пам'ять загиблих воїнів Другої світової війни і учасників АТО / ОСС. На Меморіальному комплексі Рівненського кладовища пройшла поминальна панахида.

18 травня 2019 в місті пройшла урочиста хода учасників фестивалю "Єврофест - 2019". Захід був присвячений Дню Європи. Майже півтисячі дітей з ряду районів Кіровоградщини в національному одязі європейських країн пройшли від площі Героїв Майдану до Ковалiвського парку.

У травні прибули столичні художники-муралісти і почали роботу над створення першого Мураль в місті. Професійний малюнок фахівці виконають на будинку №22, корп. 1 по вулиці Космонавта Попова. На ньому буде зображено Козак Мамай на Місяці. Малюнок має подвійний сенс. Космічна тематика - від мікрорайону космонавтів, де ряд вулиць названа на честь відомих підкорювачів космосу. Козак Мамай - це відомий українських оберіг і символізує свободу і незалежність козацької країни.

17 червня 2019 року в зоні проведення операції Обєднаних сил під час виконання бойового завдання загинув командир розвідки 42-го окремого мотопіхотного батальйону 57-ї окремої мотопіхотної бригади Павло Тихонов. У загиблого залишилися дружина, син і дочка.

22 червня, в День скорботи і вшанування памяті жертв війни в Україні, на Фортечних валах більше сотні жителів обласного центру взяли участь у хвилині памяті за загиблими у страшній війні.

24 червня у бібліотеці ім. Д.Чижевського відкрилася виставка «Кам’яні шати міста. Цегла Єлисаветграда - Єлисавету ». В експозиції 253 цеглини з фірмовими клеймами заводів, які діяли на теренах Єлисаветграда, Єлисаветградського та Олександрівського повітів, а також виготовлені на заводах в інших регіонах України. Цю колекцію протягом 30 років збирав місцевий колекціонер Юрій Тютюшкін. Десять років тому подарував її музею.

В середині липня 2019 року на одній з бічних стін обласного художнього музею був створений другий мурал. Малюнок на стіні повторює всі архітектурні рішення будівлі, а в центрі відтворена картина «Променад на Дворцовій художника Андрія Ліпатова. Площа полотна – майже триста метрів. Над його створенням працювали четверо київських майстрів. Робота, в ході якої витрачено п’ятдесят літрів фарби, тривала 21 день.

мурал

15 липня 2019 року виповнилося 145 років заснування відомого у світі машинобудівного підприємства "Ельворті".

В обласному центрі на строкову службу у жовтні-грудні цього року планують призвати 3 100 осіб.

15 липня виповнилось 145 років заснування відомого у світі машинобудівного підприємства «Ельворті».

Шістнадцятирічний Сергій Красовський став призером чемпіонату «IBJJF Belo-Horizonte Open», який проходив в Бразилії в місті Белу-Орізонті.

В липні 2019 року на набережій Інгулу в сквері біля дитячо-юнацької спортивної школи зявився арт-куточок у вигляді двох фігурних лавочок, синього та червого кольорів, у вигляді великих сердець. Ініціатором виступив Констянтин Яриніч, його підтримали небайдужі люди. Найближчим часом тут з’явиться безкоштовний WI-FI.

28 серпня 2019 запустився проект “Діджиталізація пам'яток культурної спадщини”, який передбачає оцифровування пам’яток культурної спадщини міста.

Напередодні 1 вересня (30 серпня) на площі перед міськрадою Міський голова Андрій Райкович та його заступниця Наталія Дзюба вручили портфелі дітям з багатодітних сімей, дітям із сімей загиблих, військовополонених та зниклих безвісти учасників АТО/ООС. Загалом 60 першокласників отримали ранці. Портфелі зі шкільними аксесуарами першокласникам вручили відповідно до Міської програми підтримки сімей на 2018 – 2020.

З початку АТО/ООС загинули 200 військових, яких призвали служити з Кіровоградщини.

Команда Муніципального бюро Артема Стрижакова презентувала жителям мікрорайону Космонавтів «Руки-базуки» - надсучасний спортивний комплекс під відкритим небом. Спортивне містечко складається з шести сучасних тренажерів та трьох комплексів турніків та брусів.

В серпні 2019 року спорудження автомобільної арки на колишній вулиці Колгоспній, а нині Ельворті вийшло на фінішну пряму. Цей об’єкт є чи не найбільш складним в інженерному плані будовою за часів незалежності.

До кінця 2019 року в міськраді Кропивницького планують вийти на робочий проект першої черги реконструкції набережної Інгулу в центральній частині міста. Розпочнуть зі спортивної зони біля ДЮСШ «Надія». А розпочати будівництво можуть вже наступної весни.

Лабораторне обладнання вартістю понад 300 тисяч гривень передали дитячій обласній лікарні волонтери Міжнародного благодійного фонду «Янгол життя». Це обладнання, за допомогою якого лікарі зможуть точно встановити діагнози при онкологічних захворювань. На сьогодні таких апаратів в українських лікарнях десь 4 – 5.

У Кропивницькому проект «Шлюб за добу» поповнився ще однією локацією – Кіровоградський обласний краєзнавчий музей. Інші два місця – Кіровоградська обласна філармонія та Кіровоградський обласний художній музей. З моменту запуску, проекту за пришвидшеною процедурою, зареєстрували стосунки вже 1079 пар.

Проект рішення про перейменування кількох навчальних закладів обласного центру підтримали члени виконавчого комітету міської ради. Три школи перейменують у гімназії. Зокрема, ЗОШ №22 – у Гірничу гімназію, №29 – Новомиколаївську гімназію та №30 – у Кущівську гімназію. А школі-інтернат «Сокіл» присвоять назву «Ліцей «Сокіл», змінять назву і НВО спеціальної школи ЗОШ №1. Вона називатиметься КЗ «Спеціальна школа №1». Далі рішення про перейменування шкіл мають затвердити депутати міськради.

23 серпня, з нагоди відзначення Дня Державного Прапора України та Дня Незалежності України, на Меморіальному комплексі «Фортечні вали» городяни поклали квіти до Вічного вогню та Алеї Слави Героїв АТО.

Депутати міської ради під час сесії 27 серпня підтримали проект рішення щодо перейменування вулиці Мурманської на Першу виставочну – через проведення на ній агропромислових виставок.

У Бразилії на чемпіонаті світу з плавання серед спортсменів із вадами слуху спортсменка із Кропивницького Ірина Терещенко здобула срібло. На дистанції 200 метрів комплексним плаванням вона фінішувала другою й стала дворазовою срібною призеркою світової першості.

У вересні 2019 року сесія міської ради Кропивницького ухвалила рішення про приєднання селища Нового до громади обласного центру. Проект рішення розроблений згідно із чиним законодавством, у рамках децентралізації та відповідно до норм утворення громад.

До свого 265-го дня народження Кропивницький отримав чудовий подарунок – новозведену арку по вулиці Ельворті. Зведений за 100 днів арка стала справжнім символом потужної інфраструктури розвитку міста. Новая арка – це 80 тонний гофрований тунель, довжиною 34 метра, скріплений 7 000 болтами.

22 вересня 2019 року відбулася святкування особливої події – п’ятої річниці освячення храму Благовіщення Пресвятої Богородиці.

27.09.2019 на виставці «Агроекспо» пройшли змагання зі стронгмену, в яких узяли участь 7 українських спортсменів та 1 з Молдови. Вони виконували 6 різноманітних справ. Традиційно головним суддею змагань виступив володар титулу «Найсильніша людина світу 2004» - Василь Вірастюк.

На «Покровському ярмарку», який проходив при виставці AGROEXPO, відбувся конкурс – «Гарбуз-велетень». Перемогу здобувала Олена Горлова з села Осикувате. ЇЇ гарбуз заважив на 76 кг. Переможниця отримала у подарунок 32-дюймовий телевізор.

Станом на 1 вересня 2019 року в області проживало 938 000 осіб. Частка міського населення складала 63,4 %, інформує заступник начальника Головного управління статистики Кіровоградської області Олена Нестеренко.

18 жовтня в обласному художньому музеї відкрили експозицію, присвячену пам’яті Віктора Френчка «Повелитель каменю й металу». Він є автором понад 40 меморіальних дошок у Кропивницькому.

Узбіччя дороги по вулиці Ельворті біля транспортної арки у залізничному насипі продовжують озеленювати. В середині жовтня працівники КП «Благоустрій» висадили на земляних відкосах 600 кущів ялівцю. Планують досадити ще стільки ж. Територію прикрашатиме ялівець двох видів: зелений та сизий.

Кабінет Міністрів України 20 жовтня 2019 за поданням Офісу Президента України погодив призначення головою Кіровоградської облдержадміністрації Андрія Богдановича Балоня. Нині проводиться процедура спеціальної перевірки, по завершенню якої вже наступний етап – указ Президента.

17 жовтня міська топонімічна комісія розглянула ескізну пропозицію пам’ятника Захисника України в Ковалівському парку. На переконання волонтерів, майбутній Меморіал має бути не скорботним, а життєстверджуючим, бо саме заради миру і продовження життя воюють сьогоднішні захисники України.

28 жовтня 2019 року з нагоди відзначання 75 річниці звільнення України від німецько-фашистських загарбників на меморіальному комплексі «Фортечні вали» відбулося покладання квітів до «Вічного вогню», пам’ятника «Жертвам фашизму», Алеї слави та пам’ятного знаку «Багнет».

24 жовтня на вулиці міста виїхали нові автономні тролейбуси, маршрут №7 від Жадова на Лелеківку, які влітку придбало КП «Електротранс». Деякі ділянки шляху тролейбуси долатимуть на акумуляторному ходу. Загальна протяжність маршруту складає 32 км. Дорога в одну сторону займатиме близько півтори години. Тролейбуси поки не обладнанні GPS-навігаторами.

Як стало відомо у жовтні у приміщенні колишнього «Художнього салону» на розі вулиць Велика Перспективна та Гоголя, влада збирається влаштувати Туристично-інформаційний центр (ТІЦ).

Третій полк спеціального призначення Збройних Сил України імені Святослава Хороброго відзначив 57-річницю від дня створення військової частини. Її історія розпочалася 4 жовтня 1962 року. За роки незалежності України розвідники полку неодноразово брали участь у міжнародних навчаннях та миротворчих операціях і сьогодні гідно виконують покладені на них завдання в зоні ООС. Уже четвертий рік поспіль міська влада Кропивницького незмінно лишається шефом третього полку.

В період з 2014 – 2019 роках у рамках загальноміської програми Муніципального бюро Стрижакова з благоустрою будинків спільно з мешканцями повністю оновлено більше 700 під’їздів багатоповерхівок Кропивницького. Було освітлено сучасними світлодіодними ліхтарями більше 800 прибудинкових територій обласного центру.

Як стало відомо у жовтні місяці у місті Вінниця проходив чемпіонат України з кульової стрільби серед молоді. У змаганнях взяли участь понад 300 спортсменів, серед яких були і вихованці комунального закладу «Комплексна дитячо-юнацька спортивна школа №3» управління молоді та спорту міської ради. У вправі ПП-мікс (пневматичний пістолет) майстер спорту України Роман Копійка і кандидат у майстри спорту Анастасія Юрова вибороли срібні нагороди. В особистому заліку у вправі ПП-3 (пневматичний пістолет)Роман Копійка виборов золото.

26 жовтня 2019 року мешканці Гірничого відзначили 55-ту річницю із дня заснування селища. Ряд депутатів приготували для мешканців Гірничого святкову програму, яка тривала протягом усього дня. Родзинкою свята стала зірка «Голосу країни» Анрі Болквадзе.

Вулицю Коваленка в обласному центрі, у кварталі між вулицями Попова та Жадова, перетинає дубова лісосмуга. На тротуарі біля багатоповерхівок стоїть одиноке дерево. Невідомий «географ» прибив на ньому табличку, на якій вибито, що цей дуб посаджений у 1949 році. Тобто йому уже 70 років. З огляду на дерево – це цілком ймовірно. (газета 21 Канал, №44 (1446), 31.10.2019 г.)

табличка

Хлібороби Кіровоградщини намолотили 4 мільйони тонн зерна. За інформацією облдержадміністрації, такого показника область досягла вперше за часів незалежності та за всю історію свого існування.

11 листопада перший заступник керівника, Офісу Президента України Сергій Трофімов у сесійній зали облради представив головам райдержадміністрацій та ОТГ, керівництву структурних підрозділів облдержадміністрації, громадським діячам, журналістам нового голову Кіровоградської облдержадміністрації Андрія Балоня.

«Гідросила» представила свою продукцію на виставці сільгосптехніки у Ганновері (Німеччина) – «AGRITECHNICA 2019», яка проходила з 10 до 16 листопада 2019.

Від початку року у Кропивницькому капітально відремонтували 10 транспортних магістралей. Зокрема відремонтували провулок Середній, відновлення покриття якого 5 000 000 гривень. На вулиці Полтавській виконали поточний ремонт, а вулицю Кропивницького відремонтували капітально. (газета 21 Канал, №46 (1448), 14.11.2019 г.)

5 листопада 2019 року відбулося урочисте відкриття оновленого приймального відділення центральної міської лікарні.

Респонденти опитування «Рейтинги міст України» поставили обласний центр Кропивницький на другу позицію Україні після Вінниці за зручністю для пасажирів громадського транспорту.

11 грудня 2019 року в обласній науковій бібліотеці ім.Д.Чижевського презентували проєкт «Слідами легенд нашого міста».

обкладинка

Станом на 5 грудня 2019 року депутати селищної ради Нового так досі і не оприлюднили проект рішення про приєднання до обласного центру.

У грудні 2019 у Харківському національному академічному театрі опери та балету ім. Лисенка відбулася урочиста церемонія нагородження десятьох українців за героїзм, незламну силу духу, мужність та вагомий внесок у боротьбу з агресором орденами «Народний Герой України». Серед них були і наші земляки-спецпризначенці: Михайло Гойда та «Чарлі» - позивний.

У дитячій поліклініки на Шевченка вже наступного року з'явится шанс стати охайною і без черг. На початку грудня 2019 року у поліклініці презентували проект «Інноваційна дитяча медицина». Мова йде про електронну чергу до фахівців. Вартість проекту модернізації – 800 тисяч гривень.

Вулицями обласного центру вже їздять 64 нові автобуси і тролейбуси. А от наступного року парк комунального підприємства «Електротранс» ще збільшиться на 5 автобусів.

24 грудня 2019 р. в обласному краєзнавчому музеї відкрилася виставка «Завод Роберта і Томаса Ельворті: 145 років в історії міста» (газета 21 Канал, №01 (1455), 02.01.2020 р.)

За матеріалами:
Історичний календар Кіровоградщини на 2007 рік. Люди. Події. Факти
Історичний календар Кіровоградщини на 2008 рік. Люди. Події. Факти
Історичний календар Кіровоградщини на 2009 рік. Люди. Події. Факти
Історичний календар Кіровоградщини на 2012 рік. Люди. Події. Факти
Історичний календар Кіровоградщини на 2014 рік. Люди. Події. Факти
Сіті - газета твого міста
Газета 21-й Канал
Інші джерела ЗМІ


При використанні матеріалів сайту, гіперпосилання на офіційний сайт http://www.elisavetgrad.ho.ua обов'язкова

  Наверх