Система Orphus

8 січня 2021 року Кропивницький відзначив 77-річницю визволення міста від німецько-фашистських окупантів. З нагоди річниці визволення міста його керівництво поклало квіти до могил і пам’ятних знаків визволителів. Також привітали з цим днем єдину визволительку, яка живе в обласному центрі – Валентину Долженко.(газета 21 Канал, №3 (1509), 14.01.2021)

9 лютого 2021 р. в обласній науковій бібліотеці презентували книгу «Єлисаветградський гусарський полк у наполеонівських війнах початку ХІХ століття», авторами виступили відомі історики Олександр Чорний та Олександр Ковальков

Внoчі з 8 нa 9 лютoгo 2021 Кpoпивницький нaкpилa негoдa. Напередодні увечері нa пoсипку тa poзчищення мaгістpaльних дopіг виїхaлa спеціaлізoвaнa технікa підприємства "Унівеpсaл-2005", якa пpaцювaлa всю ніч і paнoк. Зaгaлoм пpaцювaлo 19 oдиниць техніки. Зa ніч кoмунaльники для пoсипки пеpехpесть дopіг, спусків, підйoмів, шляхoпpoвoдів, небезпечних ділянoк тpaнспopтних мaгістpaлей викopистaли 440 тoнн пpoтиoжеледнoї суміші. (за матеріалами - сайту Точка Доступу)

У міськраді засідала архітектурно-містобудівна рада, яка вирішувала, де в обласному центрі встановити задуманий офісом президента – найбільший державний прапор. Для його встановлення були ряд вимог, а саме Державний Прапор України має бути розміщений у центрі міста та мати зручний під’їзд для технічного обслуговування, повинен відповідати правилам з техніки безпеки, а територія навколо нього має бути достатньо широкою. Під ці вимоги підійшов Ковалівський парк. (газета 21 Канал, №8 (1514), 18.02.2021)

Міністерство культури надало згоду на встановлення найвищого прапору області на Фортечних валах у Кропивницькому. 50-метрову стелу з державним прапором планують встановити до 30-ї річниці Незалежності України. (За матеріалами сайту: Гречка. Інформаційний портал Кіровоградщини)

6 березня 2021 року в обласному центрі відбувся третій жіночий автопробіг "Забіг на шинах". У заході взяли участь 120 жінок, які керували автівками встановивши рекорд на найбільшу автоколону створену жінками. Автопробіг супроводжувався звуковими сигналами та кольоровим димом. Розпочався автозабіг на центральній площі міста. Опісля колона з автомобілів проїхала дев'ятьома вулицями міста, а саме на Вeликій Пeрспeктивній – Соборній - Акадeміка Тамма – Гeроїв України – Попова – Юрія Ковалeнка – Євгeна Тeльнова – Вокзальній – Шeвчeнка. Завершився автопробіг на центральній площі. (За матеріалами - сайту dozor.kr.ua )

24 березня 2021 у Кропивницькому був Днем жалоби. Місто попрощалося з військовим Кирилом Биковським, який загинув від кулі снайпера поблизу селища Шуми Донецької області.20 березня Кирилу надали першу медичну допомогу, але від отриманих поранень військовий помер під час евакуації в лікарню. У травні йому мало виповнитися 29 років. (газета 21 Канал, №13 (1519), 25.03.2021)

У місті з’явиться МакДональдз який буде розташований на перехресті вулиць Преображенської та Великої Перспективної, у боковій частині центрального скверу. Заклад буде одноповерховим та матиме 120 посадкових місць в залі та 100 місць на терасі. У ресторані облаштують дві лінії МакДрайву та зону МакДелівері (доставки). Відкриття ресторану планується на 2022 рік. Будівля ресторану буде інтегрована в міський ландшафт з максимальним збереженням зеленої зони. Крім того, компанія планує провести реконструкцію та оздоблення всього скверу: додатково висадить більше 60 дерев, кущі та ялини, зробить пішохідні доріжки, облаштує лавки для відпочинку. Відтак, прогулянкова зона у сквері значно розшириться. (За матеріалами - Сайта Дозор)

макет МакДональдз

У польському місті Кельце завершився чемпіонат світу з боксу серед молоді. У складі української команди у ваговій категорії 64 кг виступав кропивничанин Бозорбой Матякубов, який здобув срібну нагороду. Це найвище досягнення боксерів Кіровоградщини за часів Незалежності України. Тренує боксера Вадим Саласенко. (газета 21 Канал, №18 (1524), 29.04.2021)

Кіровоградська дитяча обласна лікарня зможе надавати послуги з гемодіалізу дітям із хронічною хворобою нирок. (газета 21 Канал, №19 (1525), 06.05.2021)

29 квітня 2021 комунальне підприємство «Електротранс» відзначило п’яту річницю від дня створення. За п’ять років підприємство за кошти міста отримало 41 новий тролейбус, більше половини з яких – з автономним ходом, та 36 нових сучасних великогабаритних автобусів. В арсеналі підприємства є також спеціальний автобус «Отаман», який обслуговує дітей з інвалідністю і два соціальні таксі. Впродовж п’яти років кадровий потенціал КП «Електротранс» виріс більше, ніж у тричі. У Всеукраїнському конкурсі на краще підприємство міського електротранспорту транспортники Кропивницького двічі посідали друге місце і чотири рази визнавалися лідером – кращим підприємством галузі. За п’ять років у обласному центрі з’явилося 8 нових транспортних маршрутів. (газета 21 Канал, №19 (1525), 06.05.2021)

Тривалий час велися суперечки, з приводу локації майбутнього прапору, врешті депутати вирiшили визнaчити мiсцем для розтaшувaння – Фортечнi Вaли.

Архітектурно-містобудівна рада при управлінні містобудування та архітектури міської ради розглянула перед проектні пропозиції по будівництву вірменської церкви по вулиці Михайлівська. Зведення вірменської церкви планується на правому березі річки Інгул за хлібзаводом. Проект вірменської церкви зроблено на основі історичних будівель, але із сучасним трактуванням. Площа храму розрахована на 106 кв.м і може вмістити максимально до 140 осіб.(газета 21 Канал, №20 (1526), 13.05.2021)

В обласному центрі запрацював новий асфальтний завод – італійського виробництва. Він потужний, максимально автоматизований і, що головне, екологічний. (газета 21 Канал, №21 (1527), 20.05.2021)

20 травня 2021, перед початком засідання четвертої сесії міської ради, депутати і громадськість міста вшанували пам’ять Кирила Биковського. Солдат К. Биковський отримав поранення від кулі ворожого снайпера під час виконання бойового завдання в зоні ООС, захищаючи територіальну цілісність нашої країни. Від поранення відважний воїн помер. За проявлені мужність і відвагу Кирило Биковський посмертно нагороджений орденом «За мужність» ІІІ ступеня. Міський голова Андрій Райкович у сесійній залі вручив заслужену нагороду матері героя. (газета 21 Канал, №22 (1528), 27.05.2021)

Розпочались підготовчі роботи до будівництва 50-метровоо прапора. Їх проводять на території фортеці св. Єлисавети. 22 травня робили розмітку для розуміння точного місця розташування фундаменту та проведення археологічних досліджень. Стелу з найвищим прапором області планують встановити до 23 серпня. Місце для встановлення прапору обирали з-поміж Ковалівського парку та Фортечних валів. Проти встановлення флагштока у парку були військові.(газета 21 Канал, №22 (1528), 27.05.2021)

Підшефний корабель нашого міста, який колись називався середній десантний корабель (СДК) «Кіровоград», а нині носить ім’я героя новітньої війни Юрія Олефіренка, минулого тижня відсвяткував свій день народження. І не просто день народження, а ювілей – рівно пів століття, відколи на кораблі замайорів військовий прапор. Делегація з колишнього Кіровограда побувала на СДК «Юрій Олефіренко». Гості привезли кораблю і його екіпажу подарунки. (газета 21 Канал, №27 (1533), 01.07.2021)

Минулого тижня керівництво міста проінспектувало хід та якість виконання ремонтних робіт дорожнього покриття по вулиці Чернишевського та в провулку Алтайському. Нині підрядна організація готує ці дороги до асфальтування. Вартість робіт – понад п’ять мільйонів гривень. Ремонт цих вулицях стратегічно важливі, адже вони стануть частиною транспортної магістралі, що з’єднують нові корпуси міської лікарні на Салганних пісках, колишньої МСЧ-19, з центром міста. (газета 21 Канал, №27 (1533), 01.07.2021)

Згідно з поданими заявками, для участі у Міжнародній виставці «AgroExpo», уже зарезервовано 87 відсотків зовнішньої виставкової площі та 81 відсоток площ павільйону і пропозиції продовжують надходити. У тому числі від іноземних компаній. Очікуються гості з Польщі, Австрії та Білорусі. (газета 21 Канал, №29 (1535), 15.07.2021)

У Кропивницькому встановлені камери фіксації порушень Правил дорожнього руху по вулиці Яновського, по вулиці Холодноярській, по вулиці Короленка, по вулиці Полтавьска. (газета 21 Канал, №31 (1537), 29.07.2021)

У Кропивницькому з 29 по 2 жовтня відбудеться міжнародна агропромислова виставка АгроЕспо-2021 (газета 21 Канал, №33 (1539), 12.08.2021)

У місті вперше зробили операцію на відкритому серці. Вона тривала в обласному кардіоцентрі майже 6 годин, серце пацієнта зупинили. Оперували 40-річного чоловіка. Операцію робила хірургічна бригада кардіоцентру під керівництвом хірурга Національного інституту серцево-судинної хірургії імені Амосова Костянтина Руденка. (газета 21 Канал, №34 (1540), 19.08.2021)

У рамках святкувань, у понеділок, 23 серпня, відбулася урочиста хода "Народжені вільними" з нагоди відзначення Дня державного прапора України. Колона пройшла від площі Героїв Майдану до Меморіального комплексу "Фортечні Вали", де пройшла офіційна церемонія підняття державного прапора України.

Того ж дня відбувся велопробіг на честь Дня державного прапора України. Маршрут проліг від фортеці св.Єлисавети (на честь якої наші предки назвали це місто) до Театральної площі, і таким чином був встановлений рекорд України у номінації "Наймасовіший велозаїзд у вишиванках". А у Кіровоградському академічному обласному українському музично-драматичному театрі ім. М. Л. Кропивницького відбувся показ тееатральної вистави "Іду за Вас".

Святкові заходи 24 серпня розпочалися з покладання квітів до пам’ятника Т.Г. Шевченку та до меморіальних дошок В.Чорноволу, В.Чміленку, пам’ятного знаку "Героям Небесної Сотні", та Міжконфесійної молитви "За мир і благословення України". О дев’ятій годині ранку перед міською радою розпочалися урочистості з нагоди відзначення 30-ї річниці незалежності України "Гарт української незалежності". По вулиці Дворцовій, біля Театральної площі, пройшла церемонія вручення шкільних автобусів представникам територіальних громад області. А потім там же відбулося встановлення Національного досягнення "Наймасовіше онлайн-виконання Державного Гімну України представниками територіальних громад" із фіксацією в Національному Реєстрі Рекордів України. Після цього в обласному українському музично-драматичному театрі ім. М. Л. Кропивницького пройшли урочисті збори та святковий концерт. О третій годині дня на площі Героїв Майдану відбувся танцювально-пісенний марафон «30 пісень української незалежності». А увечері на Козачому острові зібралися учасники фестивалю «Рок на Інгулі». Водночас у парку Ковалівському, по вулиці Дворцовій, на площі Героїв Майдану діяли святкові локації та тематичні фотозони. На виставці «30 років – 30 кроків» – жителям області презентують 30 сітілайтів, на яких відображені визначні події кожного року незалежної України. (газета 21 Канал, №35 (1541), 26.08.2021)

В конце серпня 2021 року в обласному центрі вшановували пам‘ять понад двох сотень військових з нашої області, які загинули за сім років війни на сході. Понад сотня людей пробігли Великою Перспективною на честь загиблих. У кожного бігуна на футболці були імена тих, заради кого спортсмени вийшли на забіг. В пам‘ять про військових бігли їхні родичі, друзі, волонтери і просто небайдужі. Фінішував забіг біля меморіалу на Фортечних валах. Тут же презентували і книгу «Непереможені», в якій йдеться про життя і подвиг військових. А вже наступного дня, у неділю, понад дві сотні людей пройшли центральною вулицею обласного центру до меморіалу. Учасники ходи пам‘яті тримали у руках портрети загиблих військових, прапори і символ іловайської трагедії - соняхи. Адже саме 29 липня 2014 року під Іловайськом загинули шестеро бійців кіровоградського третього полку спецпризначення, ще один військовий розвідник і досі вважається зниклим. (газета 21 Канал, №36 (1542), 02.09.2021)

Президент України Володимир Зеленський підписав указ про відзначення нагородами України з нагоди Дня Незалежності України, серед нагороджених – п’ятеро жителів Кіровоградщини. Так, «Заслужений діяч мистецтв України» отримала викладач-методистка Кропивницького музичного фахового колледжу Марина Долгіх. Звання «Заслужений економіст України» отримала заступниця директора департаменту — начальник управління Кіровоградської обласної державної адміністрації Анжела Анісімова. «Заслуженим працівником культури України» стала художня керівниця народного художнього колективу театру танцю «В гостях у казки» школи естетичного виховання «В гостях у казки» Новенської селищної ради міста Кропивницького Аліна Русул. Званням «Заслужений працівник освіти України» нагороджена завідувачка відділу позашкільного навчального закладу «Кіровоградський обласний центр дитячої та юнацької творчості» Лариса Сивоконь. Звання «Заслужений працівник сільського господарства» отримав начальник відділу Олександрійської районної державної адміністрації Олександр Ткаченко. (газета 21 Канал, №36 (1542), 02.09.2021)

Декомунізація дісталася таки до міської ради. 04 вересня 2021 з фасаду «будинку із колонами» почали знімати символи вільної праці - серпи із молотами. Роботи завершили вже за три дні. Сліди, що залишилися, зашпатлювали під колір споруди. На все про все з бюджету витратили 80 тисяч гривень. Замість серпів з молотами на міськраді хотіли зробити тризуби, але через дорожнечу від цієї ідеї відмовились. За словами секретаря міської ради Олега Калюки, фахівці порахували кошторис і з‘ясували, що тризуби обійдуться у 700 тисяч гривень. (газета 21 Канал, №37 (1543), 09.09.2021)

У Кропивницькому третьому полку спецпризначення імені Святослава Хороброго влаштували день відкритих дверей. Бійці запросили у розташування родичів і друзів, аби показати, як модернізувався підрозділ за останні роки і нині вже повністю відповідає стандартам НАТО. Цими днями полк відзначив 59-ту річницю з дня створення. Навесні 2014 року це був один із небагатьох боєздатних підрозділів української армії і розвідгрупи спецпризначенців кидали в найгарячіші місця фронту. А відтак полк поніс великі втрати – 44 бійці не повернулися з бойових завдань. У пам‘ять про загиблих героїв на плацу полку спецпризначенці провели урочисте шикування та хвилину мовчання. (газета 21 Канал, №41 (1547), 07.10.2021)

Троє освітян з Кіровоградщини отримали почесні звання “Заслужений вчитель України” та “Заслужений працівник освіти України”. Відповідний Указ підписав Президент України Володимир Зеленський. За значний особистий внесок у розвиток національної освіти, підготовку кваліфікованих фахівців, багаторічну плідну педагогічну діяльність та високий професіоналізм присвоїли почесне звання “Заслужений вчитель України”: Наталії Бібік – учителю НВК «Гімназія – загальноосвітня школа I–III ступенів №1» Бобринецької міської ради; Олені Горобець – учителю НВО «Загальноосвітній навчальний заклад I–III ступенів № 20 – дитячий юнацький центр «Сузір’я» Кіровоградської міської ради та “Заслужений працівник освіти України”: Володимиру Панченку – заступнику директора Кіровоградського кооперативного фахового коледжу економіки і права імені М.П.Сая. (газета 21 Канал, №41 (1547), 07.10.2021)

На початку жовтня 2021року на нововідремонтованій вулиці Вокзальній на перехресті з Габдрахманова запрацювали комплекси автоматичної фіксації порушень правил дорожнього руху. Системи найсучасніші, працюватимуть в обох напрямках і фіксуватимуть перевищення швидкості руху. Інформація про порушення надходитиме безпосередньо до автоматичної системи обробки даних МВС. (газета 21 Канал, №42 (1548), 14.10.2021)

На 1 вересня в області проживало 910,7 тисячі осіб. Частка міського населення становить 63,7 %. За цей час в області ародилося 3697 дітей, що на 240 дітей або на 6,1 % менше, ніж у січні-серпні 2020 року.

Станом на 1 жовтня 2021 року чисельність наявного населення області становила 909 449 осіб.

На прикінці листопада 2021 року Кропивницький «Електротранс» визнали одним із кращих в Україні. Загалом конкурсі взяли участь 20 експлуатаційних підприємств міського електротранспорту України. (За матеріалами - Перша електронна газета)

Протягом 2022-2024 років передбачена реконструкція та ремонт приміщень і відділень Кіровоградської обласної лікарні та дитячої обласної лікарні в рамках програми Президента України «Велике будівництво». Про це під час брифінгу повідомив директор департаменту охорони здоров’я ОДА Олег Рибальченко.

Головну санітарну лікарку Кіровоградської області Надію Оперчук нагородили УкраїноФранцузьким Орденом Королеви Анни "Честь Вітчизни" на срібній зірці. Нагородження відбулося 22 грудня у Будинку Офіційних Прийомів Президента України.(газета 21 Канал, №53 (1559), 30.12.2021)

За матеріалами:
Історичний календар Кіровоградщини на 2007 рік. Люди. Події. Факти
Історичний календар Кіровоградщини на 2008 рік. Люди. Події. Факти
Історичний календар Кіровоградщини на 2009 рік. Люди. Події. Факти
Історичний календар Кіровоградщини на 2012 рік. Люди. Події. Факти
Історичний календар Кіровоградщини на 2014 рік. Люди. Події. Факти
Сіті - газета твого міста
Газета 21-й Канал
Інші джерела ЗМІ


При використанні матеріалів сайту, гіперпосилання на офіційний сайт http://www.elisavetgrad.ho.ua обов'язкова

  Наверх