Сахаровський міст
Дата додавання: 2018-02-16
Існує кілька версій походження назви «Сахаровський міст».
За однією версією , автором якого є відомий місцевий краєзнавець, на берегах річки Сугоклії та Коноплянки, купець Маслєнніков збудував цукровий завод. Ця версія відразу відпадає, оскільки купець Маслєнніков мав цукровий завод не в Єлисаветграді, а в іншому місті.
Як і другий , в довоєнні роки сталася аварія - з'їхав з моста і перекинувся автомобіль, який перевозив мішки з цукром. Ця версія теж відпадає, оскільки згадка про Сахаровський міст зустрічаються ще в документах кінця ХIХ століття.
Як і третя , тут була земля купця Сахарова, який побудував міст через річку Сугоклію.
Відповідь знаходимо в книзі «Список населенных мест Херсонской губернии и статистичкие данные о каждом поселеннии», яка була видана в Херсоні в 1896 р. губернським статистичним комітетом. Під номером 1792 знаходиться інформація про хутір Сахарова, який складався з одного домоволодіння, в якому проживало четверо чоловіків і одна жінка, і знаходився він при селі Іванівка Ганнинської волості. У цій же книзі про Іванівки сказано, що село розташоване на річці Коноплянці за 12 верст від Єлисаветграда. Очевидно, що через землі Сахарова проходила дорога на місто Рівне (нині в Новоукраїнському районі), і за гроші чоловіка, а може і на кошти земства, був збудований міст через річку Сугоклія.
Як звали Сахарова невідомо. Таке прізвище згадується кілька разів в книзі «Историческом очерке г.Елисаветграда» за 1897 рік. Зокрема міським головою Єлисаветграда в 1848 - 1851 роках був Петро Єгорович Сахаров, який був купцем і мав будинок на розі Невської (нині - Пашутинська) та Преображенської вулиць. 23 квітня 1865 Петро Єгорович заповів місту 1000 рублів. Як відомо з вищеописаної книги цей цукрів займався замощуванням вулиць Єлисаветграда.
Був ще купець Харитон Сахаров. Під час пожежі 10 липня 1798 року він зазнав збитків на 4000 рублів і отримав кредит на відновлення у 500 рублів. Харитон Сахаров був одним з тих, хто клопотав про заснування в Єлисаветграді християнської богадільні.
Слід згадати і про Ульяну Василівну Сахарову, яка проживала по Нижній Донській (Тимірязєва - Карпи) вулиці у кварталі між Іванівською (нині - Черновала) та Великою Перспективною вулицями. Чи були вони родичами та ким їм доводився власник хутора Сахаров, в честь якого назвали міст через Сукоглея - не встановлено.
( За матеріалами: газета 21 Канал, №4 (1354), 25.01.2018 р. )
Кількість переглядів: 3546
При використанні матеріалів сайту, гіперпосилання на офіційний сайт http://www.elisavetgrad.ho.ua обов'язкова