Сидора Петро Петрович
Дата добавления: 2013-03-05

(1950 - )
Народився Сидора Петро Петрович 10 червня 1950 року в селі Тертишники Носівського району Чернігівської області (Україна).
У 1982 році закінчив Київський державний інститут культури імені О.Є. Корнійчука.
З 1990 року Сидора П.П. виконує посаду секретаря Кіровоградського єпархіального управління УПЦ, настоятель Спасо-Преображенського собору міста Кіровограда.
У 1994 році закінчив Одеську духовну семінарію.
митрофорний протоієрей Петро Петрович Сидора - це добре відомий і авторитетний в Кіровограді і за його межами священнослужитель. Він повсякденно дбає про духовне і культурному розвитку жителів міста, своєї пастирської діяльністю стверджує в суспільстві християнські ідеали і цінності.
За багато років невпинної праці на церковних просторах їм виховане ціле покоління молодих священнослужителів, укріплена матеріальна база Церкви, налагоджена тісна співпраця з виконавчими органами Кіровоградської міської ради, обласної державної адміністрації з питань підвищення рівня культури, освіти, здоров'я, організації дозвілля жителів Кіровограда, благоустрою міста.
Під його керівництвом повністю відбудовано і відновлений Спасо-Преображенський собор - видатна пам'ятка історії та архітектури. Сьогодні храм є візиткою міста , зразком і прикрасою його центральній частині.
Територію собору прикрашають дзвіниця, скульптурні групи, фонтани, рідкісні види дерев і квітів, які заворожують природного неповторністю і досконалістю. Тут улюблене місце відпочинку багатьох кіровоградців. І за все це подяку отцю Петру Сидоре - настоятелю собору.
Розуміючи актуальність питань відродження духовності та примноження моральних цінностей в суспільстві, отець Петро Сидора відкрив при Спасо-Преображенському соборі недільну школу в ім'я святих рівноапостольних Кирила і Мефодія, яка є однією з кращих в Україні. Їм ретельно підібраний колектив викладачів, розроблена трирічна програма навчання для дітей, підлітків і дорослих - трьох вікових груп учнів.
При храмі працює бібліотека духовної літератури і відеофільмів, якими користуються навчальні заклади міста.
На базі недільної школи відкриті дворічні богословські-катехізаторські курси для священиків, які не мають духовної освіти. Отець Петро є куратором цих курсів, тому що як ніхто інший розуміється на проблемах підготовки кадрів. Він очолює комісію з релігійної освіти, катехізації та місіонерства єпархії, є дійсним членом Всеукраїнського православного педагогічного товариства, неодноразово був його делегатом з'їздів.
Просвітницька робота, яку проводить Петро Сидора, не обмежується стінами храму. Значним тиражем друкується газета «Православна школа», що знайомить читачів з подіями сьогоднішнього дня, відповідає на насущні питання, вводить в світ подвижників благочестя, пропагує повернення до християнських принципів життя, відродження моральних чеснот в суспільстві. Газету використовують як методичний посібник викладачі недільних шкіл, вищих навчальних закладів та загальноосвітніх шкіл. Газета має додаток для дітей - «Купель». Редактором цих видань є отець Петро.
Під керівництвом настоятеля храму готуються тижневі тригодинні телепередачі (з автором) на духовну тематику. Отець Петро Сидора визначає і направляє зміст цих програм і особисто приймає в них участь.
На базі Спасо-Преображенського собору, з благословення та під керівництвом батька Петра Сидори, систематично проводяться «Преображенський читання» і різні науково-практичні конференції та семінари, які збирають педагогів, медпрацівників, вчених, працівників культури. На них розглядаються питання розвитку духовної освіти, співпраці світських організацій з Церквою в різних галузях суспільного життя.
Багато часу і зусиль Петро Сидора приділяє громадській роботі. За його ініціативи в Кіровограді був побудований пам'ятник Ангелу-охоронцю , присвячений 2000-річчю Різдва Христового, облаштована і прикрашена біля нього Соборна площа.
Відкриття пам'ятника відбулося в дні святкування 250-річчя заснування міста Кіровограда за участю Прем'єр-міністра України.
Через співпрацю з державними та громадськими організаціями Сидора Петро Петрович намагається повернути, відродити архітектурні елементи фортеці святої праведної Єлисавети і Єлисаветграда. Під його керівництвом проводяться архівні дослідження, за результатами яких в місті встановлено пам'ятні знаки-хрести на місцях, де в минулому стояли храми.
Великим досягненням батька Петра Сидори є відновлення місцевої святині - Єлисаветградської ікони Божої Матері, яка увійшла до переліку церковних святинь, і є місцевою духовною скарбницею - покровителькою нашого міста.
Вершиною краєзнавчої роботи Отця Петра є реалізація проекту по створення фундаментального історико-документального видання - книги-альбому «Спасо-Преображенський собор».
У першій частині книги - розповідь про сучасне соборі, в другій - викладені документальні історичні матеріали, пов'язані з історією собору та історією міста, починаючи з 1774 року. Велику роботу, проведену батьком Петром по підготовці і виданню цієї книги, відзначено фахівцями краєзнавчої справи: у 2006 році Сидора Петро Петрович став лауреатом обласного краєзнавчої премії імені В. Ястребова.
Отець Петро Сидора відповідає за співпрацю Церкви з Управлінням МВС в області, бере участь у розробці соціальних проектів, пов'язаних з профілактикою СНІДу, наркоманії та ігрової залежності.
Отець Петро займається проблемами притулків для неповнолітніх та хворих дітей. З його благословення ці діти прийняли хрещення в стінах храму, де знайшли серед церковної громади хресних батьків, а деякі з них були ними усиновлені.
Крім дітей, отець Петро приділяє увагу і літнім людям. Так, в приміщенні недільної школи до Дня Перемоги він щорічно проводить зустрічі з ветеранами Великої Вітчизняної війни зі святковою програмою і подарунками.
Не залишилися поза увагою отця Петра Сидори і малозабезпечені верстви населення. Для них в трапезній Спасо-Преображенського собору влаштовуються благодійні обіди.
З благословення отця Петра Сидори за церковні кошти написано копії чудотворних ікон, які передані чотирьом місцевим лікарням.
Активно співпрацюючи з місцевими властями, Сидора Петро Петрович втілює в життя багато проектів загальноміського значення. Вже стали традиційними під час проведення святкування Дня міста зустрічі чудотворних ікон.
З року в рік Сидора Петро Петрович на базі Спасо-Преображенського собору проводить різні заходи не тільки місцевого масштабу, а й такі, вже стали відомі за межами Кіровоградської області, що, в свою чергу, підвищує статус міста в Україні.
З ініціативи отця Петра Сидори на території собору встановлено величний пам'ятний знак на честь 2000-річчя Різдва Христового . Щорічно напередодні Новорічних свят у нього збираються представники місцевої влади, духовенства та громадськості міста, щоб відслужити подячний молебень за рік, що закінчується, і отримати благословення на рік, що настає.
Щорічно отець Петро Сидора організовує свята духовної музики «Різдвяні передзвони», які проходять в обласній філармонії і збирають незліченну кількість слухачів.
Неперевершеним і унікальним є свято духовного співу «Молюсь за тебе, Україно», що вже 10 років проводиться в Спасо-Преображенському соборі. У ньому беруть участь церковні та світські хорові колективи міста, області та України. Під час цього свята в приміщенні недільної школи проходить виставка художньо-прикладної творчості. Ідейним натхненником і організатором цих заходів є настоятель Спасо - Преображенського собору - митрофорний протоієрей Петро Сидора.
Діяльність секретаря Кіровоградського єпархіального управління, настоятеля Спасо-Преображенського собору висвітлювалася в засобах масової інформації: на сторінках газет «Православна школа» від 01.06.06, 01.01.08, «Репортер» від 13.06.05, «100-й округ» від 11.10.07, «Кіровоградська правда» від 09.10.07, «Народне слово» від 09.10.07, журналу «Благовіст» № 1 2007 року, журналів «Хобі» від 11.11.07, «Вісник прес служби УПЦ» № 70, 75 2007 року.
Особисті досягнення отця Петра було відзначено численними церковними нагородами, а саме: орденами Різдва Христового III, II, І ступенів, «За церковні заслуги» - святого князя Володимира III, II ступенів, «За церковні заслуги» - святого Нестора Літописця III, II ступенів, преподобного Іллі Муромця III, II ступеня, преподобного Агапія та Печерського II ступеня.
Про високу оцінку його діяльності свідчать державні нагороди: Золота медаль «Радянський фонд миру», Почесна грамота обласної державної адміністрації та обласної ради і Почесний знак Міністерства культури і туризму України «За багаторічну плідну працю в галузі культури».
За вагомий особистий внесок у розвиток культурно-мистецького, духовного життя жителів міста, за активну громадську, просвітницьку, благодійну діяльність нагороджені відзнаками Кіровоградської міської ради та виконавчого комітету - нагрудними знаками «За заслуги I і II ступеня.
У 2008 році під порядковим номером 24 отець Петро був обраний "Почесним громадянином міста Кіровограда".
Сторінки майбутньої історії нашого рідного краю творять люди, які сьогодні живуть поруч з нами. Один з них - секретар Кіровоградського єпархіального Управління УПЦ, настоятель Спасо-Преображенського собору Петро Петрович Сидора. Результатами його роботи зараз милуються жителі Кіровоградщини, і це безцінне спадщина залишиться і для наших нащадків. [19]
Количество просмотров: 4687
При використанні матеріалів сайту, гіперпосилання на офіційний сайт http://www.elisavetgrad.ho.ua обов'язкова