Пам'ятний знак жертвам Голодомору
Дата додавання: 2012-06-07
Спочатку планувалося встановити один пам'ятник жертвам голодомору і політичних репресій, скульптора Григорія Савченка, який представляє собою образ колосків пшениці, оповитих колючим дротом. І місце було виділено на набережній Інгулу в центральній частині міста. Але був затверджений інший проект пам'ятника який являє собою звуковий меморіальний комплекс, підноситься семиметровий чорний хрест з барельєфами мертвих людей оточених по колу 25 мармуровими дошками з назвами міст і районів Кіровоградської області та кількістю загиблих від голоду жителів кожного регіону.
Але, на превеликий жаль, місце для пам'ятника не обговорювалося ні архітекторами Кіровограда, ні суспільством, а було зазначено керівництвом обласною державною адміністрацією.
Були виділені кошти і в 2008 році почали будівництво пам'ятника жертвам голодомору. Роботи були виконані на 50% і витратили всі гроші, на добудову були потрібні ще капіталовкладення.
Але оскільки місце вибрано в центральній частині міста, в зоні відпочинку поблизу житлових будинків, місцем, де випускники зустрічають світанок, а молодята або просто закохані пари чіпляють замки на щастя, то подальша доля меморіального комплексу поки не визначено.
Безумовно, пам'ятник жертвам Голодомору в обласному центрі має бути і місце для такого пам'ятника більше підходять Фортечні вали - місце відпочинку загинули під час війни солдатів.

За вулицею Ушакова з боку готелю Турист встановлено пам'ятний знак: великий дерев'яний хрест і мармурова табличка.
На табличці висічені наступні слова: «Українцям - жертвам комуністичного геноциду - Голодомору 1932 - 1933 років».
Хрест постійно прикрашають український рушник і вінки квітів.
Пам'ятний знак жертвам Голодомору було встановлено в першому десятилітті ХХI століття.
Подивитися дугову панораму пам'ятника можна тут .
Як серед істориків, так і політиків, на даний момент не досягнуто спільної думки щодо причин, які спричинили Голодомор.
Влада знову повертається до рішення про спорудження пам'ятника жертвам Голодомору 1932-1933 років в Кіровограді, про що повідомив міський голова Андрій Райкович.
(З матеріалів – Кіровоград онлайн; Кіровоградський край; Mobus.com; Газета «З перших вуст», №15 (89), 14.04.2016)
25 листопада 2017 пам'ять убитих Голодомором 1932 - 33 роках вшанували поминальною ходою під дзвони Кафедрального собору до пам'ятного знака «Жертвам Голодомору в Україні». У ходьбі брали участь кілька сотень гостей і жителів обласного центру, серед них були студенти, військові, громадські та політичні діячі, керівники області та міста. Голова обласної державної адміністрації Сергій Кузьменко разом з головою обласної ради та міським головою, іншими учасниками траурної церемонії поклали біля підніжжя хреста квіти і колоски пшениці, як символ пам'яті про Голодомор. (За матеріалами: газета 21 Канал, №48, 30.11.2017)
Схему розташування пам'ятного знака можна побачити на мапі:
Переглянути Пам'ятний знак жертвам Голодомору на мапі більшого розміру.
Кількість переглядів: 4443
При використанні матеріалів сайту, гіперпосилання на офіційний сайт http://www.elisavetgrad.ho.ua обов'язкова