Глібка вулиця
Дата додавання: 2013-08-20
Відомо, що перша назва вулиця носила - вулиця Лікарняна. Назва вулиця отримала від свого напрямку, адже вона йшла до фортеці Св.Елісавети через лікарню №1 і закінчуваласявулицею Великою Перспективною.
Вулиця відноситься до старовинних вулиць міста, її можна побачити на плані міста за 1913 рік.
Пізніше вулиця змінила напрямок і 7 червня 1965 року було перейменовано на честь Героя Радянського Союзу - Глибко Юрія Кіпріяновіч.[24]
(1914 - 1943)
На одному з будинком встановлена пам'ятна табличка.
Біографія Юрія Глібка:
Народився Юрій Глібка 10 січня 1914 року в Житомирі. Закінчив школу-семирічку, потім сільськогосподарський технікум і три курси сільськогосподарського інституту. У 1937 році Глібка був покликаний на службу в Робітничо-селянську Червону Армію. У 1941 році закінчив інженерний факультет Військової академії механізації і моторизації РСЧА. Брав участь в боях Великої Вітчизняної війни на Калінінському, Донському, Степовому, 2-му Українському фронтах. У боях два рази був поранений. До вересня 1943 майор Юрій Глибко командував 932-м стрілецьким полком 252-ї стрілецької дивізії 53-й армії Степового фронту. Відзначився під час битви за Дніпро.
Перед початком форсування Дніпра Глібка організував збір човнів, будівництво плотів. Глібка очолив передовий десант з полкових розвідників, роти автоматників і саперів, і в ніч з 30 вересня на 1 жовтня 1943 року переправився на західний берег річки. Він особисто брав участь у захопленні двох ліній траншей і відбитті ворожих контратак. Через добу полк Глібка відбив ще п’ять контратак, завдавши великої шкоди противнику в танках і живій силі. Після відбиття останньої контратаки полк Глібка перейшов в контрнаступ і відкинув противника. 31 грудня 1943 року Глібка загинув в одному з боїв в Кіровоградській області.
Указом Президії Верховної Ради СРСР від 17 травня 1944 року за «відмінну організацію форсування Дніпра і захоплення плацдарму, героїзм і сміливість, проявлені в боях за Дніпро» майор Юрій Глібка посмертно був удостоєний високого звання Героя Радянського Союзу. Також був нагороджений орденами Леніна, Червоного Прапора, Вітчизняної війни 1-го ступеня, Червоної Зірки і поруч медалей.[17]
Похований в Пантеоні Вічної Слави (Меморіальний комплекс "Фортечні вали" ) Кіровограда.
У місті ім’я героя Глібка Ю.М. носить не тільки вулиця, але і школа №13.
Протяжність вулиці становить близько 1340 метрів.
Топонімічна комісія уточнила написання назви «Вулиця Глибка» відповідно до правил української мови. Тепер це – «вулиця Глібка». (газета 21 Канал, №30 (1536), 22.07.2021)
Переглянути список протяжності всіх вулиць можна тут.
Кількість переглядів: 2957
При використанні матеріалів сайту, гіперпосилання на офіційний сайт http://www.elisavetgrad.ho.ua обов'язкова