Система Orphus

Шухевича Романа вулиця

Дата додавання: 2011-10-21

Вулиця з'явилася в період 1920 - 1935 роках ХХ століття.

Спочатку вулиця була названа на честь революційного діяча, одного з керівників Севастопольського повстання 1905 року - Петра Петровича Шмідта.

Шмідт Петро Петрович
Шмідт П.П.
(1867 - 1906)

У жовтні 1941 року Кіровоградське міське управління переименовало вулицю на Льотну.

В лютому 1944 року було повернуто первісну назву. [71]

Петро Шмідт був хорошим капітаном, турботливим, добрим, уважним, людяним, чуйним. Матроси дуже любили свого капітана майже спорідненої любов'ю, бачили в ньому дорогого товариша, він був їхнім кумиром. Але військова кар'єра у Шмідта не склалася.

В січні 1905 р. лейтенант Шмідт - це тонко відчуває, душевно ранимий російський інтелігент, опинившись в Севастополі, переймається приходом сюди віяннями початку в Росії революції і з головою поринає в політику.

Навесні 1905 р. організовує в Севастополі Союз офіцерів - друзів народу, веде антиурядову пропаганду серед матросів і офіцерів.

В Севастополі про нього дізналися 18 жовтня, і в той же день в місті відбувся великий мітинг. Полум'яно виступивши на ньому, Шмідт підняв і повів за собою всю юрбу народу, яка рушила до міської в'язниці і оточила її, вимагаючи звільнення ув'язнених.

20 жовтня про Петра Шмідта дізналася вся Росія і в цей же день він був заарештований. 3 листопада Шмідта звільняють.

11 листопада починається сильне бродіння на крейсері «Очаків». 14 листопада 1905 на «Очакові» починається повстання. Шмідт не був організатором повстання. І не був навіть його прихильником. Але він поїхав на «Очаків» за настійним проханням матросів і рішенням Ради.

Команда крейсера «Очаковъ»
Команда крейсера «Очаковъ»

Севастопольське повстання було жорстоко придушене, багатьох його учасників чекав суд. Десятьох суд виправдав, 37 осіб були відправлені на каторгу. А четверо - С.Частнік, А. Гладков, Н.Антоненко і П.Шмідт - засуджені до смертної кари.

Лейтенант Шмидт пішов з життя в 39 років. І навіки залишився в історії романтиком, прапором і символом Свободи і Подвигу Революції 1905 р.

23 лютого 2016 р. Рішенням №105 Кіровоградська міська рада перейменувала вулицю Шмідта на честь головнокомандувача УПА - Романа Шухевича.

Рішення №105

Додаток до Рішення №105

Протяжність вулиці складає близько 940 метрів. Переглянути список протяжності всіх вулиць можна тут.

(За матеріалами - Независимая народная газета "Советская Россия")

Кількість переглядів: 4080


При використанні матеріалів сайту, гіперпосилання на офіційний сайт http://www.elisavetgrad.ho.ua обов'язкова

  Наверх